Hakkımızda

İnşaat malzemeleri sektöründeki faaliyetlerine 1994 yılında Başergün İnşaat olarak başlayan firmamız, 2004 yılında Başergün Boya ve Kimya A.Ş. unvanını alarak CUBO markasıyla İnşaat ve Sanayi Boyaları üretimine başlamıştır.

 Başergün Boya ve Kimya A.Ş., gelişen Isı Yalıtım sektörünün ihtiyaçlarını gidermek üzere 2012 yılında EPS ve Yapı Kimyasalları Tesisi yatırımını yaparak, ülkemizin ekonomisine katkı vermeye devam etmiştir. 

Bu yatırımıyla birlikte Başergün Boya ve Kimya A.Ş. ülkemizin İnşaat Boyaları, Sanayi Boyaları, Efekt Boyalar, Yapı Kimyasalları, Su Yalıtımı, Isı Yalıtımı ve EPS üretimini bir arada gerçekleştiren birkaç üreticisinden biri haline gelmiş ve günümüzde halen bu konumunu korumaktadır.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde 2.000’in üzerindeki satış noktasının ve tüketicilerin CUBO markalı ürünlere kolay ve hızlı erişimini sağlamak, ülkemizin istihdam gücüne katkı vermek amacıyla, 2019 yılında CUBO İstanbul, 2020 yılında CUBO Elazığ ve 2021 yılında CUBO Ankara Yapı Kimyasalları tesislerini faaliyete geçirerek üretime başlamıştır.

%100 yerli sermaye yapısına sahip olan Başergün Boya ve Kimya A.Ş. hali hazırda 17 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte olup, bir Türk markası olan CUBO’nun daha çok ülkede var olmasını sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir.

ISO9001 ve ISO14001 kalite sertifikalarına sahip olan Başergün Boya ve Kimya A.Ş. İleri teknolojiyi kullanarak ülkemizin, sektörümüzün ve tüketicilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda “Yapıda Kusursuz Çözümler” sunmaya devam etmektedir.