Skip to main content

Cubo, Yapı Kimyasalları Ürün Grubu ile Yapının Her Alanında Yer Alıyor

Bir Yapıda İhtiyaç Duyulan Her Ürün Cubo’da

Cubo Varsa Yapı İçin Gerekli Olan Her şey Var

Yapı sektöründe varlığını sürdüren CUBO, 2015 yılından bu yana sektör profesyonellerine çözüm sunuyor. CUBO, bir yapıda ihtiyaç duyulan, inşaat boyaları, sanayi boyaları, ısı yalıtım ürünleri, su yalıtım ürünleri ve yapı kimyasalları ürünlerini geliştirip üretiyor. Tamamen yerli sermaye ile kurulan marka, yapı sektörüne her alanda çözümler sunuyor.

CUBO’nun CUBOFIX adıyla geliştirip ürettiği Yapı Kimyasalları ürün grubunda ise birçok çözüm olanağı bulunuyor. Her türlü seramik yapıştırıcıdan, derz dolgularına, lif takviyeli makine sıvalarından, çeşitli astar alternatiflerine kadar inşaat sürecinde ihtiyaç duyulan her şey CUBO’ da mevcut.

Seramik Yapıştırma Harcı ile Sağlam Zeminler

 
Özellikle CUBOFIX CTA-310 Ultra Seramik Yapıştırma Harcı, seramik, granit ve mermer yapıştırma harcı olarak sektörde yer alan iddialı bir ürün. Çimento esaslı, tek bileşenli, mukavemet ve yapışma özelliği çok yüksek, bir malzeme. Fayans, seramik, mozaik, dekoratif tuğla gibi kaplama malzemelerinin yatay ve dikey olarak, ıslak hacimlerde, beton, sıva ve şap yüzeylere yapıştırılmasında kullanılabiliyor. Bu ürün hem iç hem de dış mekânlarda kusursuz çözümler sunuyor.

Pürüzsüz Yüzeyler

 
Yine CUBOFIX ürün grubunda yer alan CDD-S700 Silikonlu Flex Derz Dolgu 1-6 MM ile pürüzsüz yüzeyler elde edebilirsiniz. İç ve dış mekânlarda kullanılan malzeme, kuru, orta ıslak, ıslak zeminlerde uygulanabiliyor. Yatay ve düşey yüzeylerde, seramik, fayans ve benzeri yapı malzemelerinin 1-6 mm kalınlıklardaki derzlerin doldurulmasında kullanılan ürün, suya ve dona dayanıklı. Dolgu, ısı değişikliklerinden etkilenmeyen, esnek ve sağlam bir yapışma sağlıyor. Ürünün bir diğer özelliği de CUBO’nun kartelâsındaki renklerle üretilebilmesi.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü

 
CUBOTECH MP-200 Lif Takviyeli Makine Sıvası da yine FIX Grubu’nda yer alan iç ve dış cephelerde, tuğla, bims, her türlü beton duvar ve tavan yüzeylerde kullanılan el ile uygulanabilen kalın bir sıva. Gri ve beyaz rengi bulunan ürün çimento esaslı, polimer katkılı. Zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan ürün içeriğindeki elyaf sayesinde çatlama riski olan yüzeylerde oluşabilecek gerilimlere karşı dayanıklı olmasıyla ön plana çıkıyor.

Yapı İçin Gereken Onarımlara Bire Bir Çözüm

 
CUBOTECH HG MORTAR 40 Yapısal Tamir Harcı- R4 önemli onarımlar için ideal çözümler sunuyor. Her türlü betonarme yapıların onarımında kullanılan ürün, özellikle sülfat ve klora karşı dayanaklılık gerektiren çözümlerde tercih ediliyor. Tüm yapıların, toprak ve su altında kalan betonarme yüzeylerin tamiratında çözüm oluşturuyor. Betonarme yapılardaki gergin demirlerinin (tij) boşluklarının doldurulmasından deniz suyuna karşı koruma gerektiren yapıların tamiratına kadar çözüm oluşturan ürün, 5-8 cm yüzey bozukluklarını tek seferde düzeltebiliyor. Çimento esaslı, tek bileşenli, rötresiz, tiksotropik, polimer ve fiber takviyeli ürün kolay uygulanabilme özelliğini taşıyor.

Her Türlü Yüzey Bozukluklarını Ortadan Kaldırıyor

 
CUBOFLOOR LS-600 Tesviye Şapı zemindeki yüzey bozuklukları ve istenmeyen pürüzleri ortadan kaldırıyor. Çimento esaslı, polimer katkılı, kendiliğinden yayılan (self-levelling) ve 10 mm kalınlığa kadar uygulanabilen zemin tesviye şapı, iç mekânlarda, seramik, granit, mermer, ahşap, parke, laminat, halı, PVC ve Epoxy zemin sistemleri öncesinde yüzeyin tesviye edilmesi için kullanılan önemli bir yapı malzemesi.
‘Yapıda Kusursuz Çözümler’ misyonu ile hareket eden CUBO, yine yapı kimyasalları ürün grubu CUBOFIX ile inşaatın başlangıcından bitimine neye ihtiyaç varsa üreterek sektöre alternatif oluşturuyor.