Skip to main content

Yaşanan acı ve büyük deprem bizlere bir daha hatırlattı ki binaların temelindeki su yalıtımı hayat güvencemiz için lüks değil zorunluluk. Yapıda Kusursuz Çözümler mottosuyla yola çıkmış Türkiye’nin yapı malzemeleri üretimi alanında sektörün önemli oyuncularından olan CUBO, CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri’yle sektöre güvenli çözümler sunuyor.

Özellikle deprem kuşağında yer alan ülkemizde binaların dayanıklılığı sorgulanırken deprem ve su yalıtımı arasındaki ilişki, su yalıtımının önemini her geçen gün daha da artırıyor. Su yalıtımı; yapıları temelden çatıya kadar her yönden gelebilecek sudan, nemden ve zararlı etkilerinden koruyarak yapıların ömrünün uzamasını sağlıyor. Su, özellikle taşıyıcı elemanlardaki donatıya sızarak korozyon oluşumuna neden olabiliyor. Yıkıma yol açan sebeplerin başında gelen korozyon; binaların temelinde kesit kaybına neden olarak binaların taşıma kapasitelerinin azalmasına yol açıyor.

Ülkemizde bir binanın ömrü yaklaşık 50-60 yıl. Su yalıtımsız binalarda bu süre kısalarak öngörülemeyen ekonomik kayıplara yol açıyor ve depremler için ciddi risk oluşturuyor.  Su yalıtımının doğru yapılması dolaylı olarak ekonomiye de katkı sağlıyor.

Sağlam Temeller, Güvenli Çözümler İçin CuboSeal

 
‘Yapıda Kusursuz Çözümler’ mottosuyla faaliyetlerini sürdüren CUBO, yapının her aşaması için inovatif ürünler geliştirip, üretiyor. Geniş ürün yelpazesiyle hizmet sunan CUBO’nun ısı ve su yalıtımı alanındaki ürünleri ekolojiye destek olurken %100 yerli sermayesi ile ülke ekonomisine de katkı sağıyor.

Binaların temelinden çatılara, dış cephelerinden teraslara, havuzlardan otoparklara ve büyük sanayi kuruluşlarına kadar tüm alanlarda kullanıma imkân tanıyan CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri, zor hava koşullarına karşı dayanıklılığı ile kullanıldığı her alanda kusursuz koruma sağlıyor. CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri, sadece yapılarla sınırlı kalmayıp özel mühendislik gerektiren karayolları, köprüler, viyadükler gibi birçok alanda da çözümler sunuyor.

CUBO’nun su yalıtımı alanında hizmet verdiği CUBOSEAL Su Yalıtım Sistemleri’nde; Akrilik Esaslı Su Yalıtım Grubu, Bitüm Esaslı Su Yalıtım Grubu, Çimento Esaslı Su Yalıtım Grubu, Kristalize Ürün Grubu, Mastik, Derz ve Pah Ürünleri Grubu, Mebranlar ve Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Grubu bulunuyor.

Çimento ve akrilik emülsiyon esaslı, iki bileşenli yarı elastik su yalıtım malzemesi olan CUBOSEAL CA 20 ve çimento ve akrilik emülsiyon esaslı, iki bileşenli tam elastik su yalıtım malzemesi olan CUBOSEAL CA 30 ile iç ve dış mekânlarda, yatay ve düşey yüzeylerde, su yalıtımını sağlamak amacıyla her türlü ıslak zeminde kullanıma uygun olan CuboSeal su yalıtımı ile yapılarınızda güven ve yüksek performans sağlayın.

CUBO olarak, üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu bilinçle amacımız doğru detaylarda doğru ürünlerin kullanılmasını sağlamak. Ürün portföyümüzde temelden çatıya kadar kullanılabilecek birçok ürün bulunuyor. Her geçen gün yeni ürünleri de pazara sunmaya devam ediyoruz. Profesyonel kadromuzla, müşterilerimize hem detay çözümleri desteği sağlıyor hem de ürün desteği veriyoruz.

Leave a Reply